15 Şubat Covid-19 önlemleri

Covid-19 önlemleri kapsamında Hükümetin ve Sağlık Bakanlığı’nın, kısıtlamaların hafifletilmesi konusunda yapacağı adımlar bekleniyor. Haberlerde ve bazı programlarda vakaların bu şekilde düşmeye devam etmesi durumunda kısıtlamaların durumuna göre hafifletileceği sinyali verilmişti.

Yasaklar Ne Zaman Bitecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısıtlamaların kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada “Kabine toplantısından sonra varsa öyle bir şey açıklarız” dedi. Erdoğan, kısıtlamalarla ilgili kabine toplantısını işaret etti. Erdoğan, “Kabine toplantısından sonra varsa böyle bir durum açıklarız” ifadesini kullandı. Erdoğan, kabine toplantısında bu konunun ele alınacağının sinyalini vermiş oldu. Fakat konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama bulunmuyor.

Covid-19 önlemleri

Gözler Mart Ayına Çevrildi

İnternette yapılan haberlere göre, son 2 ay içerisinde yapılan kısıtlamalarla vakaların %60 oranında düştüğü ve bu nedenle ölüm oranlarının da gerileme beklendiği bildirildi. Eğer her şey bu öngörüye göre ilerlerse, Mart ayının ikinci yarısında hafta içi sokağa çıkma yasağı saati 21.00’den 23.00’e çekilebilir. Hafta sonu yasağı gündüz kaldırılabilir. Okullar ve lokantalar belli kurallarla açılabilir.

Bu konuda yorum yap?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir