2021 Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Telefon elinizdeyken, sağdan soldan sarkan kablolardan kurtulmak için bluetooth kulaklık aslında çok mantıklı bir tercih olmaz mı? Ha birde youtube videoları çekmek için gelip kulaklığınızın kablosunu kesilme riski de ortadan kalkmış olur. Paranoyak gibi parkta otururken biri gelip kablomu kesecek mi diye takıntılar da yaşamamış olursunuz 🙂

Şaka bir yana telefon görüşmelerinizi elinizle tutarak yapmak yerine bluetooth kulaklık yardımıyla, telefonunuz cebinizde veya masanızdayken kolaylıkla yapabilmek mümkün. Özellikle günü telefonda uzun görüşmelerle geçen kişileri düşünürsek bluetooth kulaklıklar hayatı kolaylaştırmakta bir nebze yardımcı oluyor diyebiliriz.

Peki bluetooth kulaklık tercih edeceğiniz zaman nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna geçelim hemen.

Bluetooth Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

 • Tasarım: Kulağınızdan düşmeyecek ergonomik yapıya ve özelliğe sahip olması ve ayrıca ağır olmayan hoş bir görüntüye sahip olması elbette önemlidir.
 • Şarj Süresi: Öncelikle uzun görüşmeler yapıyorsanız bunun için şarj süresinin uzun olması önemli bir husus. Bununla beraber hızlı şarj olabiliyor olmasına da dikkat etmeniz gerekir.
 • Ses Kalitesi: Trafikte, parkta veya bir çok fazla sesin bulunduğu yerlerde karşınızdaki sesleri net bir şekilde alabiliyor olmanız lazım. Bu yüzden Bluetooth 5.0 ve üzeri modelleri tercih etmenizde yarar var.
 • Gürültü Engelleme: Telefonun karşında olan kişinin seslerini net duyabilmeniz için bu özelliğin olması çok iyi olur.
 • Aktif Gürültü Engelleme: Yüksek kaliteye sahip kulaklık modellerde bulunan bu özellik ortamın sesini duymanızı engeler. Yüksek sesli ortamlarda sessiz bir şekilde müzik dinlemek veya bir görüşme yapmak için mutlaka tercih edilmesi gereken bir özellik.

En İyi Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Bir çok markanın her bütçeye uygun bluetooth kulaklık modelleri mevcut fakat aralarında fiyat/performans olarak size önerebileceğimiz modeller elbette var. Satış rakamları ve ürünlere yapılan yorumlar göz önüne alındığında Apple, Xiaomi, Huawei, JBL, TWS, QCY gibi markaların geliştirdiği bluetooth kulaklık modellerinden önerilerde bulunmak istiyorum.

Apple Airpods 2. Nesil Bluetooth Kulaklık

bluetooth kulaklık

Eğer IOS işletim sistemine sahip Apple marka bir telefon kullanıyorsanız, AirPods ilk tercih sebebiniz olmalı. Kesintisiz 3 saat kullanım süresi imkanı sunan AirPods ile ellerinizi kullanmadan Siri’ye ulaşabilme imkanı sunuyor. Şarj kutusu ile birçok kez kablolu olarak şarj edilebiliyor, gün boyu konuşma ve dinleme imkanı tanıyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth Kulaklık

Fiyat/performans olarak önerebileceğim en iyi bluetooth kulaklık modellerinden biridir. En yeni Bluetooth 5.0 çipe sahiptir. Bu çip, bir önceki nesle kıyasla iki kat daha hızlı verim aktarım hızına sahip olduğun için daha hızlı ve stabil bağlantılar sunabiliyor. Fakat bu modelde tek dikkat edilmesi gereken nokta, kutu içerisinden şarj kablosunun bulunmaması. Bazı yazıcı modellerinde olduğu gibi bu markalar bazen bu tür parçaları ayrı olarak satabiliyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Xiaomi Mi True Bluetooth Kulaklık

Xiaomi’nin bu modeli şarj kutusu ile birlikte kullanıldığında 20 saate kadar toplam pil ömrü ile dikkat çekiyor. Tek başına ise 5 saatlik bir pil ömrü var. Buna ek olarak Otomatik eşleştirme ve otomatik bağlantı, Akıllı kulak içi algılama özelliği, 14,2 mm sürücü ve AAC codec ile mükemmel ses kalitesi sunuyor. Ayrıca çift mikrofon özelliği ile öne çıkan bu model, telefon görüşmeleri sırasında gürültüyü azaltarak kesinti oluşmasını engelliyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

JBL T220 TWS Bluetooth Kulaklık

JBL T220 TWS, IOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu olması bakımından tercih sebebi olabilecek bir model diyebilirim. JBL ses sistemleri konusunda oldukça başarılı ve iddialı bir marka olduğu için bu ürününde de başarılı bir iş çıkartmış. Pure bass sound özelliği sayesinde ses kalitesi  bozulmadan iletiliyor. Ürünün pembe, mavi, beyaz ve siyah renkleri de mevcut.

 • JBL Pure Bass ses kalitesi
 • Bluetooth 5.0 bağlantı
 • Gövde üzerinden sezgisel kontrol
 • Gövde üzerinde mikrofon
 • Siri ve Google Asistan ile iletişim
 • Rahat kulaklık yapısı
 • 3 saat + 17 saat toplamda 20 saat pil süresi
 • Şarj Süresi : 2 saat
 • Sürücüler : 12mm
 • Sürücü Tipi : Dinamik
 • Frekans Hassasiyeti : 20Hz – 20kHz 105dB SPL
 • Ağırlık : 56g

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık

AirPods Pro, büyüleyici bir ses deneyimi için Aktif Gürültü Engelleme özelliğine, çevrenizi duyabilmeniz için Şeffaf Mod’a ve kişiye özel gün boyu kullanım rahatlığına sahip. AirPods Pro da tıpkı AirPods gibi iPhone veya Apple Watch’unuza adeta sihirli bir şekilde bağlanıyor.

Gürültü engelleme özelliğine sahip inanılmaz derecede hafif bir kulaklık olan AirPods Pro, çevrenizden gelen sesleri engelleyerek dinlediğiniz şeye konsantre olmanıza yardımcı oluyor. Şeffaf Mod’a geçiş yaptığınızda AirPods Pro dışarıdaki seslerin kulağınıza ulaşmasına izin veriyor. AirPods Pro, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı boydaki esnek silikon uçla daha kişiye özel bir kullanım rahatlığı sunuyor. Özel tasarıma sahip yüksek gezinimli ve düşük distorsiyonlu sürücü oldukça güçlü baslar sunuyor.  Apple tasarımı H1 çip, inanılmaz derecede düşük bir ses gecikmesi sunuyor. Kulaklığın alt ucundaki Kuvvet sensörü, müziklerinizi ve aramalarınızı kontrol etmenizi, Aktif Gürültü Engelleme ve Şeffaf Mod arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Huawei Freebuds 3i Bluetooth Kulaklık

Kutu içerisinden, 4 çift farklı boyutlarda (XS, S, M, L) kulaklık başlığı çıkıyor. Güçlü performansı ve gelişmiş teknolojisiyle kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Hareketleri algılayabiliyor, dinlediğiniz ses kulaklığı çıkardığınızda durup taktığınızda devam ediyor. Uzun dokunma ve çift dokunma ile de farklı fonksiyonları yönetebiliyorsunuz.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.