2021 Türkçe WordPress Haber Temaları

Bu yazımda sizlere Türkçe wordpress haber temaları ile alakalı bir liste yaptım. WordPress, basit yönetim paneli, açık kaynak alt yapı, bir çok ücretsiz eklenti ve tema kaynağı olduğu için dünya üzerinde en çok tercih edilen (CMS) içerik yönetim sistemi’dir. Tüm bunların yanı sıra içerik oluşturma kolaylığı, bir çok hosting panelinde hızlı kurulum desteğinin olması da insanların wordpress alt yapısını tercih etmesinde büyük etken olmaktadır.

Dünya üzerinde 60 milyon sitenin wordpress alt yapısını kullandığı biliniyor. Bu rakam şu ana kadar tüm dünyada açılmış olan sitelerin yaklaşık olarak %23’den fazlasına tekabül ediyor.

Neden WordPress?

Bunun bir çok sebebi var, yukarıda saydığımız özelliklere ek olarak şunları söyleyebilirim. Açık kaynak olması, kod bilgisi olan kişilerin kendi sitelerini çok rahat düzenleyebiliyor ve özelleştirebilmesine olacak sağlıyor. Kod bilgisi olmayanların ise, bir çok dili destekleyen ve çok basit bir yönetim paneli olması sebebiyle, eklenti ve modülleri aktif/pasif ederek veya ayarlar sayfasından kendi ayarlarını yaparak sitelerini bir başkasına muhtaç olmadan yönetebilmeleri, wordpress’i en büyük tercih sebebi yapıyor.

WordPress Tema hakkında daha çok şey anlatılabilir fakat asıl konumuza dönelim.

2021 En İyi WordPress Haber Temaları

Bu listeyi yaparken gerek internette gerekse de bir çok haber sitesi olan çevremden bilgiler aldık. Yani temaların görüntüsüne bakıp doğru/yanlış bilgi vermek yerine direkt olarak kullanan kişilerden de bilgi topladım diyebilirim.

1- THEWP

wordpress haber temaları

İnternette haber teması veya wordpress haber teması olarak arattığımda reklam haricinde karşıma çıkan ilk site THEWP oldu. Siteye girildiğinde bir çok sektöre tema ürettikleri görülüyor. Haber teması aramasında reklamsız ilk sıralarda olması sebebiyle temaları inceledim ve gerçekten çok hoş temaların olduğunu gördüm ve listeme ilk sıraya ekledim.

Sadece 1 adet değil haber temaları için sürekli olarak yeni versiyon güncellemeleri de yaptıkları görülüyor. Bu yüzden sizlere en son çıkan v6 sürümünü önerebilirim. Çevremde aktif olarak kullanan kişiler genel olarak temadan memnun olduklarını ayrıca siteden alınan hizmetlerde takıldığınız yerde destek alabildiklerini de söylüyorlar.

thewp.com.tr adresine girerek temaları inceleyebilirsiniz.

2- SAFİR TEMA

wordpress haber temaları

Arama motorundaki aramamdaki 2. sıradaki site SAFİR TEMA oldu. Genel olarak kendi siteleri çok iyi olamamakla birlikte temalarının güzel göründüğünü söyleyebilirim. Hatta ben incelerken siteleri oldukça yavaştı ama en sonunda 2 haber temasından birini incelemeyi başardım. NEVA ve POYRAZ adında iki adet farklı haber temaları var.

Bu temayı kullanan site sahibi de genel olarak memnun olduğunu dile getiriyor fakat ara sıra sorgu sayısı fazlalığından dolayı hostingi ile sorunlar yaşadığını da belirtiyor. Sanırım yüksek hitli siteler için yeterince optimize edilmemiş olabilir. Fakat tema tasarım olarak

safirtema.com adresine girerek temaları inceleyebilirsiniz.

3- BİR TEMA

wordpress haber temaları

Arama motorunda karşıma çıkan üçünü site BİR TEMA oldu. Bir Haber adındaki temalarının tasarımı gayet şık ve bol özellikli bir tema olduğunu yansıtıyor. Bu temayı kullanan kişi bulamadım ama tanıdık bir hosting firmasından aldığım bilgide sitedeki özelliklerin hosting kaynaklarını aşırı tükettiği yönünde bilgiler aldım. Bu tarz fazla özelliie sahip siteleri web hostingte barındırmak sanırım yetersiz gelebiliyor. Eğer böyle bir tema tercih edecekseniz ve sitenizin trafiğini de hesaplayarak bir sanal sunucu da barındırılması doğru olabilir.

birtema.com adresine girerek temaları inceleyebilirsiniz.

Haber sitelerinde ağırlık olarak bu 3 sitenin temalarına denk geldiğim için listeye sadece bunları aldım. Fakat eğer yine önümüzdeki zamanlarda listeye eklemeler yapabilirim. Sizleri doğru yönlendirmek adına listeye sadece bilgi toplayabildiğim temaları yazdım. Bu arada bunlar ücretli temalar ve bu iş için tasarlanmış özel temalar. Eğer gerçek anlamda haber sitelerine uygun ücretsiz temalar da bulursam bunun için de bir içerik hazırlayacağım. Hazır olursa buradan link vereceğim.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.