2021 yılında çok satan ürünler açıklandı

2021 yılında Türkiye’de en çok satan ürünler belli oldu.

Coronavirüs’ün dünya üzerindeki etkisi ile bütün alışkanlıklarımızda mecburi bir değişiklik oldu. Bu değişikliklerden bir tanesi de alışveriş şeklimiz.

Covid-19 önlemleri sebebiyle dışarı çıkma yasaklarının uygulandığı ülkemizde insanlar market, manav ve diğer ihtiyaçlarını internetten satın almayı tercih ettiler. Bu bazı vatandaşlar için normal bir durum olurken şimdiye kadar hiç internet alışverişi yapmayan milyonlarca kişi e-ticaret deneyimi yaşamış oldu.

Kullandığı yapay zeka destekli sistemlerle önemli analizler yapan Related Digital isimli dijital pazarlama platformu ise 2021 yılının ilk günlerinde hangi ürünlerin en çok sattığını araştırdı ve araştırmasının sonuçlarını yayınladı. Bu ürünler arasında ilk sırayı ayçiçek yağı ve kablosuz kulaklık oldu. Henüz 2021’in Ocak ayını yeni bitirdiğimiz şu günlerde ilk sıraya bu ikili yerleşmiş durumda.

çok satan ürünler

En çok satan ürünler

Ayçiçek yağının son zamanlarda artış göstermesi insanları internetten araştırmaya teşvik etmiş ve evden çalışma zorunluluğunun artması da kablosuz kulaklığa olan talebi artırmış görünüyor. Ayrıca ocak ayı sonunda ise kar yağışının görüldüğü bölgelerde bot ve çizme satılarının da yüzde 83 arttığı bilgisi paylaşıldı.

En çok online alışveriş yapan iller ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli ve Adana oldu.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.