5.6.2 ile WordPress Açıkları Kapatıldı

22 Şubat 2021 tarihinde çıkarılan WordPress 5.6.2 sürümü ile 5.6.1 sürümünde bulunan WordPress Açıkları kapatıldığı açıklandı.

Ayrıca 5.6 sürümü, PHP 8 için WordPress Core desteğine giden ilk adımları içeriyor. WordPress ürün, hizmet ve sitelerinizin en son PHP sürümünü nasıl destekleyebileceğini planlamaya başlamanın tam zamanı. Bundan sonra neyle karşılaşacağınız hakkında ayrıntılı bilgi almak için PHP 8 geliştirici notunu okuyabilirsiniz.

WordPress Açıkları

Yeni versiyon hakkında detaylar ve kapatılan açıklarla alakalı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla görünüm düzeni esnekliği

Kod kullanarak ya da kullanmadan görünüm düzenini oluşturmanızı sağlayan yeni araçlarla öykülerinizi canlandırın. Tek sütunlu bloklar, farklı genişlikler ve sütunlar kullanan tasarımlar, tam genişlikte başlıklar ve kapak bloğunuzda videolar — küçük değişiklikler ya da büyük vurgular fark etmez. Hepsini aynı kolaylıkla yapın!

Daha fazla blok deseni

Belirli temalardaki hazır blok desenleri, sitenizde standart sayfalar oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getirir. İş akışınızı kolaylaştırmak için desenlerin gücünden yararlanın ya da bu gücün bir kısmını müşterilerinizle paylaşarak kendinizi birkaç fazla tıklamadan kurtarın.

Video altyazılarını doğrudan blok düzenleyici içinden yükleyin

Artık yazınıza veya sayfanıza yükleyeceğiniz altyazıları videolarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece daha önce hiç olmadığı şekilde, altyazı kullanma gereksinimi olan ya da altyazıları kullanmayı yeğleyen herkes için videolarınızı daha erişilebilir kılabilirsiniz.

WordPress 5.6.2 sürümünü wordpress panelinizden güncelleyebilirsiniz veya buradan indirerek FTP’nizdeki eski dosyaların üzerine yazdırarak güncelleme yapabilirsiniz.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.