Binance Memo / Çekim Adresi Nedir?

Bugünki konumuz kripto paraların transferi sırasında istenilen Binance Memo Adresi hakkında olacak. Eğer gündemi takip ediyorsanız bilirsiniz, Elon Musk’un bitcoin hakkında attığı twit sonucu kripto paralar tekrar gündem oldu. Tabi binlerce liralık artışlar insanların dikkati çekti ve bir çok kişi kripto para borsalarında üyelik açıp yatırım yapmaya başladı.  Kripto para borsalarının devlerinden bir tanesi olan Binance yakın geçmişte Türkiye borsasını aktif etti ve Türk yatırımcıların TL olarak işlem yapmasını sağladı. Bu durumda son günlerde en çok şikayet alınan ve arama yapılan şey Binance Memo oldu.

Binance Memo / Çekim Adresi Nedir?

Binance MemoBinance borsasında bazı kripto paraların transferi sırasında “BEP2-BTCB tokenlerinizi Binance’e başarıyla yatırmak için hem MEMO hem de Adres gereklidir.” uyarısı çıkmaktadır. Bu durumda transferi yapılacak olan kripto para için eğer bir Memo tanımlanmamışsa o kripto para hedefine ulaşmayacağı için hem transfer gerçekleşmez hem de coini kaybetme olasılığınız çok fazladır.

BNB’yi örnek alacak olursak; önce BNB çekim adresini girmeniz gerekir. Daha sonra ilgili BNB adres bilgilerinin [MEMO] bölümünü adres bilgisinin altına eklemeniz lazım. Eğer alıcının adresi  [MEMO] kullanmayan bir cüzdansa bu alanı [MEMO Yok] kısmını işaretleyerek boş bırakabilirsiniz.

[MEMO]  bilgisi içerebilecek bir coin çekerken eğer bu bilgiyi eklenmemiş veya [MEMO Yok] kısmını işaretlenmemiş olursa çekim işlemi tamamlanamaz.

Memo Adresi

Memo Adresimi Nereden Bulabilirim?

Binance borsasındaki hesabınıza YATIRMA işlemine geldiğinizde BEP2 ağından yapılacak gönderimlerde aşağıdaki resimdeki gibi MEMO adresi kısmını görebilirsiniz. Size gönderim yapacak kişi eğer BEP2 ağından gönderecekse ona hem BEP2 adresinizi hem de BEP2 MEMO adresinizi vermeniz gerekmektedir.

ÇEKME işlemi yapacağınız zaman eğer yine BEP2 ağını kullanacaksanız MEMO adresi belirlemeniz gerekiyor.

BENZER KONULAR

5 Yorum

 1. Calcali dedi ki:

  Çekim adresimi nereden bulabilirim? binance uygulamasından giriyorum.

 2. TL dedi ki:

  Merhaba Calcali, MEMO adresi BEP2 ağını kullanan kriptoları yatırma işlemlerinde görünür. Uygulamada Cüzdan kısmına girip oradan Yatırma(Deposit) kısmına girin. BEP2 ağını kullanan bir kripto parayı seçtiğinizde çekim adresiniz ve altında MEMO adresinizi görebilirsiniz.

 3. Rıdvan dedi ki:

  Ben bep2 kodunu girdim ama Memo kodu girilmedi, paramı nasıl kurtarabilirşm

 4. Rıdvan dedi ki:

  Gateio dan binance ye token gönderirken Memo kodu istemedi

  • TL dedi ki:

   Selam Rıdvan, BEP2 kodu sadece BEP2 ağındaki tokenların gönderimi için gerekir. Diğer tokenlarda gerekmez veya boş bırakılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.