Chiliz – CHZ Coin Nedir?

Evet arkadaşlar bugün birçoğumuz tarafından bilinen, adından boğa sezonunda çok kez söz ettiren CHZ Coin‘i inceliyoruz. Chiliz dünyanın ilk blockchain tabanlı spor ve eğlence için hayran etkileşim ve ödül platformu olan Socios‘a güç veren kripto para birimidir.

CHZ Coin

CHZ Coin Nedir?

Şirketin kuruluş vizyonu taraftarlık konusunda aktif ve pasif olan fanlar arasındaki büyük boşluğu azaltmak ve dünyada bulunan milyonlarca fanatik spor taraftarlarına tokenize edilmiş bir taraftar simgesi sunmak olarak belirlenmiş.

Chiliz Platformu Nedir?

Platformun üyeleri olan fanlar birçok takımın taraftar tokenini satın alıp takas edebilirken aynı zamanda platform üzerindeki anketlere katılarak oy kullanma hakkına da sahip olurlar. Socios’a üye olan kullanıcılar taraftarı olduğu takımların tokenlerini almak için CHZ Coin kullanırlar ve sahip oldukları CHZ Coin, kullanıcılara özel ödül ve deneyimler, oyun ve liderlik tablosu gibi özelliklere erişim sağlar. Ayrıca platformda yeni çıkacak spor kulüplerinin fan tokenlerinin ön satışlarına katılmak için kullanıcıların CHZ Coin sahibi olması gerekiyor.

Ön satışlarda gerçekleşen yoğun taleplerde platforma birçok yeni kulübün katılmasını ve yeni ön satışlarla çeşitlilik olmasını sağlar. Platform üzerinde bulunan her fan tokeni de CHZ Coin ile satın alınabilir ve trade edilebilir. Fanlar CHZ paritesiyle birçok kulüp tokenini alıp satabilir. Platform spor ve eğlence için kurulmuş kuruluşlara hem onların taraftarlarının oluşturduğu kitlelere ulaşma hem de bundan kazanç sağlama imkanı sunuyor.

Socios Borsasında Neler Yapılabiliyor?

socios

Chiliz‘in platform üzerinde bulunan fan tokenlerin CHZ paritesinde grafiklerini, anlık fiyat değerlerinin görülebildiği ve alım satım işlemlerinin yapıldığı borsası bulunuyor. Sıfırdan Chiliz blok zinciri altyapısı üzerine inşa edilmiş olan Socios platformunu incelediğimizde uygulamalar kısmında platform kullanıcılarına bir sanal oyun uygulaması ile evde veya dışarda bulundukları yerden mobil uygulamayı kullanarak bedava CHZ ve Socios United tokenleri avlayabilirken platformun belirlediği zamanlarda da bazı takım fan tokenleri de avlayabiliyorlar.

chz avlama

Platformun geliştirdiği bu token avlama oyununda belirli konumlarda belirlenen farklı noktalarda 24 saatte bir yenilenen hazine sandıklarını da avlayabilirken bu hazine sandıklarıyla günde birden fazla token avlama hakkı elde edilebiliyor. Platformun tahmin bölümünde platform kullanıcıları önemli maçların skorları hakkında tahminde bulunabiliyor ve tahminleri doğru çıkarsa liderlik tablosunda yükselerek zirveye oynayabiliyorlar ve böylece çeşitli ödülleri kazanma hakkı edinebiliyorlar.

Taraftarlar Neler Yapabiliyor?

Socios’a bağlı olan spor kulüpleri platform üzerinde oluşturduğu uygulamalarla kulüp hakkında taraftarların fikrinin alınması gerektiği düşünülen konularda taraftarlarının fikrine platform üzerinden ulaşabiliyor. Ayrıca platform bazı üye olan fanları da çeşitli sürprizlerle taraftarı olduğu takımlarla ilgili eşsiz deneyimlerle ödüllendiriyor. Platform üzerinde birçok fan token bulunurken yeni çıkacak olan birçoğu ve bunların ön satışları da belirtiliyor.

Platform üzerinde gerçekleşen ön satışların güzel kazançlar sağladığının birçok örneğini de geçtiğimiz süreçte gördük. Platformun sadece futbol gibi sporlarla değil dünyaca tanınan e-spor takımlarıyla da gaming alanında partnerlikleri ve fan token servisleri, ufc gibi dövüş sporlarıyla da anlaşmaları bulunuyor.

Platformun Türkiye dahil birçok ülkede ofisleri bulunuyor ve projeyi oluşturan ekip ve çalışanlarda birer taraftar olduğu için birçok taraftar grubuna o grupların içinden insanlarla erişebiliyor ve taraftarların isteklerini daha iyi anlayabiliyorlar. 

Platformun mobil uygulaması android ve Ios cihazlar tarafından erişilebilir. Platform kullanıcıları uygulama üzerinden Socios’a yeni partlerner önerebilirken önerdiği partnerlik anlaşmaları gerçekleşirse ödül de kazanabiliyorlar.

CHZ ‘nin toplam arzı 8.88 milyar toplam arzı bulunurken dolaşımda 5.89 milyar CHZ bulunuyor ve piyasa değeri 1.5 milyar dolar. Sosyal mobil uygulamasıyla kullanıcılarını destekleyen ve birçok ödül kazanma imkanı sunan Chiliz ve güç verdiği platformu olan Socios’u siz takipçilerimize olabildiğince anlatmaya çalıştık, umarız faydalı olmuştur.

Kaynak: https://twitter.com/CryptObjektiff

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.