Clubhouse Davet Kodu Almak 2021

Yeni sesli sosyal medya ağı olan Clubhouse, insanların kayıt olarak erişebildiği bir platform değil bu yüzden Clubhouse Davet Kodu gerekmektedir. Son günlerin en çok aranan konulardan biri olan Clubhouse Davet Kodu ile alakalı bu yazımda bilgiler vereceğim.

Clubhouse davet kodu

Clubhouse Nedir?

Clubhouse, bir sosyal medya platformudur fakat diğer platformlardan farkı resim, yorum, mesaj gibi şeyler yerine sadece sesli iletişim kurulmasına imkan vermektedir. Bu özelliğine ek olarak kullanıcıların gerçekleştirdiği konuşmalar kayıt edilemediği gibi tekrar dinleme şansınız da olmamaktadır.

Önce IOS daha sonra Android kullanıcılarının kullanımına sunulan uygulama App Store’da sosyal ağ kategorisinde ilk sıralarda popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Her isteyenin kayıt olamadığı bu platform, belki de “acaba içeride neler oluyor?” diye merak edenlerin fazlalığı ile popülerliğini daha da artıracağa benziyor.

Clubhouse’a Üye Olmak

Platforma katılmanın iki yolu var. Bunlardan birincisi, uygulamadan üye olurken size gönderilen davet kodunu kullanarak üyelik oluşturabiliyorsunuz. İkinci yöntem ise davet kodunuz yoksa uygulamadan üye olmanız ve rehberinizde bu uygulamayı kullanan birinin size referans olarak üyeliğinizi aktif etmesi gerekiyor.

Rehberinizdeki kişilerin size referans olabilmesi için gerçek ad soyadınızı kullanmanız gerekiyor. Aksi halde sizi tanımayan kişilerin üyeliğinizi aktif etmeme olasılığı var.  Üye formunu doldurduktan sonra SMS yoluyla hesap doğrulaması yapılıyor. Bu şekilde Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine almış oluyor. Daha sonra telefon rehberinizde bu uygulamayı kullanan bir kullanıcı varsa size referans olup üyeliğinizi aktifleştirebiliyor. Bu sayede bekleme listesine girmeden sisteme giriş yapabiliyorsunuz.

Clubhouse Davet Kodu Nereden Alınır?

Platforma üye olabilmenizi sağlayacak olan birinci yöntem için bir davet kodu gerektiğini söylemiştim. Şuan platforma olan yoğun ilgiden dolayı bekleme sırası oldukça kabarık olabiliyor, belki 1 hafta belki 1 ay bekleyenler olabiliyor. Bu yüzden platforma hızlı giriş yapmak isteyenlere bir Clubhouse davet kodu gerekiyor.

Bu kodlar uygulamaya daha önce kayıt olan kişiler tarafından gönderilebiliyor. Her kullanıcıya en az 2 davet kodu veriliyor ve bu kodlar uygulamayı kullanma sıklığına göre artabiliyor. Hatta uygulamaya ilgi o kadar fazla ki bazı sitelerde davet kodu satışları bile başlamış durumda.

Clubhouse Nasıl Kullanılıyor?

Üyelik adımını tamamladıktan sonra uygulama giriş ekranında size uygun olabilecek oda başlıkları çıkıyor. Moda, Güzellik, Müzik, Ekonomi, Siyaset, Spor vb. odalar bulunuyor. İlgi alanınıza göre seçimler yaparak ilerliyorsunuz. Bu odalardan herhangi birine girerek diğer kullanıcılarla sesli iletişim kurabiliyorsunuz. Odalardan herhangi birine girip “el kaldır” dedikten sonra oda kurucusu veya yöneticileri tarafından kabul edilirseniz, istediğiniz zaman sesli sohbete başlayabiliyorsunuz.

İsterseniz kendi odanızı oluşturup insanlarla uygulama üzerinden sesli iletişim kurmaya başlayabiliyorsunuz. Platform üzerinde 3 farklı oda şekli bulunuyor.

  • Açık Oda: İsteyen herkes katılabiliyor,
  • Sosyal Oda: Sadece arkadaşlarınız katılabiliyor,
  • Kapalı Oda: Davet ettiğiniz kişiler katılabiliyor ve ana akışta görünmüyor.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.