En Güvenilir Tesettür Siteleri 2021

Bu yazımda son zamanlarda çok fazla tasarım talebi aldığım tesettür siteleri hakkında kendi görüşlerimi en güvenilir tesettür siteleri başlığı altında sizlerle paylaşmak istiyorum. Tasarım yaptığım firmalar hakkında isim vermeyeceğim ama bu şirketler hakkında çalışma yaparken görüştüğüm yetkili kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda sizleri doğru sitelere yönlendirebileceğimi düşünüyorum.

Pandemi başlangıcından sonra Dünya’nın her yerinde alışveriş kültürü değişti ve şimdiye kadar internetten alışveriş yapmamış milyonlarca kişi online alışveriş ile tanıştı. Bunu ben demiyorum, araştırmalar ve tabii ki online alışverişlerdeki miktarların artması ile bunu herkes görüp deneyimlemiştir. Bu durumda hala bir online alışveriş sitesi olmayan firmalar mağazalarını internete taşımaya başladı hatta bir çok girişimci bu fırsatı değerlendirerek kendi e-ticaret sitelerini açtılar. (Sizde Alışveriş Sitesi Açmak istiyorsanız linke tıklayıp okumaya başlayabilirsiniz.)

Çoğu yeni girişimci ve var olan firmaları internet ile buluşmasında yardımcı oldum diyebilirim. Kimisi deneyimleri ile beni yönlendirdi, beni yönlendiren deneyimli kişilerin bana kattıklarıyla da ben yeni girişimcileri yönlendirdim diyebilirim. Böylelikle bende bir e-ticaret bilgi birikimi oluştu ve bu işle uğraşanlara yazılım desteği verirken bir yandan da e-ticaret ile iyice içli dışlı oldum.

Yine çok uzattım sanırım… Özetle bendeki bilgilerin oluşmasında yardımcı olan kişilerden aldığım bilgiler doğrultusunda sizleri güvenilir siteleri nasıl tespit edeceğinizi, alışveriş yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve benim araştırmalarıma göre En Güvenilir Tesettür Siteleri hangileri bunu söyleyeceğim.

güvenilir tesettür siteleri

Güvenilir Site Nasıl Anlaşılır?

İnternette ürün araması yaptığınızı varsayalım. Arama motorunda ilk sıralarda (eğer bir istisna ile karşılaşmazsanız) mutlaka ilk sıradaki 3-5 site reklam veren sitelerdir. Bu kötü bir şey değil sonuç olarak aramanızla alakalı reklamlar çıkar. Fakat her reklam veren site güvenilir olmayabilir.

1- Herhangi bir site girin ve öncelikle tarayıcınızda site başlangıcında bir kilit işaretinin olmasına ve bu kilide tıkladığınızda Bağlantı Güvenli yazısını görmelisiniz.

Bağlantının güvenli olması, alışveriş sırasında gireceğiniz kart bilgilerini herhangi bir yerde saklanmadığını ve bankanızla site arasındaki verilerin şifreli kanallar tarafından yapılarak bilgilerin güvenli bir şekilde aktarılacağı anlamına gelir.

2- Sitenin hakkımızda, kurumsal vb. sayfalarında bulunan şirket bilgilerini bulmaya çalışın. Burada firmaya ait özel bilgiler yer alacaktır. Örneğin bu sitenin sahibinin bir şirkete mi oksa şahsa mı ait olup olmadığını, adresini, deposunu, müşteri hizmetleri numarasını vb. bilgileri bulabilirsiniz. Bu bilgileri bulabildiğiniz buraya kadar her şey yolunda. Daha sonra bu siteye telefon ile ulaşmaya çalışarak, adres ve şirketin doğruluğunu tespit ederek sitenin sattığı ürünlerin gerçek olup olmadığını görebilirsiniz.

3- Sitenin sosyal medya hesaplarını inceleyin. Sitenin veya sosyal medya hesabının ne sıklıkla güncellendiğini araştırın. Sık güncellenen site veya hesaplar sitenin gerçekten aktif olarak çalıştığını gösterir.

4- Site/şirket hakkında arama motorlarında şikayetler var mı diye kontrol edin. Şikayet varsa korkmayın çünkü her firma için internette şikayetler açılmış olabilir ama önemli olan bu şikayetlerin olumlu sonuçlandırılıp sonuçlandırılmadığıdır. Yani müşteri hizmetleri bu sorunla ilgilenmiş mi, şikayeti olan kişi karşısında bir muhatap bulabilmiş mi bunlar önemli.

İşte bu maddelerde size göre bir sorun yoksa o siteden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

En Güvenilir Tesettür Siteleri

güvenilir tesettür siteleri

Bu listeyi çıkarmak için biraz zaman harcadım diyebilirim. İlk kriterim internete “tesettür giyim” yazarak aratmak oldu. Daha sonra çıkan firmaların şikayetlerini, sitelerini yukarıda anlattığım 4 kurala göre inceledim. Bu incelemeler sonucu listeyi çok fazla uzatmadan ilk 10 yaptım. (Liste sırası rastgele yapılmıştır.)

  • Sefamerve.com
  • Modanisa.com
  • Allday.com.tr
  • Meysere.com
  • Modaselvim.com
  • E-tesettur.com.tr
  • Tesetturdunyasi.com.tr
  • Modasena.com
  • Modaselvim.com
  • Modamerve.com

Evet liste bu şekilde, sadece tesettür ürün satan site olarak çok fazla bir seçenek yoktu zaten. Genel ürün satan siteleri listeye eklemek istemedim çünkü hem konu dışı olursa hem de liste uzar giderdi. Güvenli alışverişler dilerim, kalın sağlıcakla…

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.