Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli vatandaşlarımıza karşı duyarlılığımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle devletimizin engelliler konusunda duyarlı davranması vatandaşlarımızın engelli bireylere bakış açısını değiştirmeye başlamıştır. Devletimiz, 2019 yılından beri engelli vatandaşlarımıza farklı alanlarda maddi destek sunmaya devam ediyor. Bu desteklerden bir tanesi olan engelliler için kredilerdir. Bu yazımızda engelli kredisi veren bankaları detaylı olarak inceleyeceğiz.

Engelli kredisi konusunda devlet bankaları ön planda yer alıyor. Bu bankalar tarafından verilen kredi ve destekler genel olarak KOSGEB kapsamında sunulmaktadır. Engelli vatandaşlarımız KOSGEB programlarına başvuruda bulunarak iş yeri açmak istemeleri durumunda hibe kredisinden yararlanabilir.

Engelli Kredisi

Engelli Kredisi

Ziraat Bankası Engelli Kredisi

Ziraat Bankası KOSGEB üzerinden kredi çekmek isteyen engelli vatandaşlarımıza düşük faizli ve uzun vadeli destek sunuyor. Bu kredilere başvuru yapabilmek için en yakın T.C. Ziraat Bankası şubesine müracaat edebilirsiniz. Krediden yararlanmak için istenen sağlık koşullarını taşıyor olmanız gerekir. Başvuru gerçekleştirirken geçerli bir sağlık kurulu raporu ile müracaat ediniz.

Vakıfbank Engelli Kredisi

Vakıfbank ‘ta engelli vatandaşlarımız için düşük faizli kredi vermektedir. Bankanın istediği şartları taşıyan tüm engelli vatandaşlarımız diğer tüketiciler gibi kredi başvurularını yapabilir.

Halk Bankası Engelli Kredisi

Esnaflara verdiği destek ile bilinen Halk Bankası da engellilere kredi veren bankalardan bir tanesidir. Özellikle KOSGEB destekli kredileri için bu bankadan destek alabilirsiniz.

Özel Sermayeli Bankalar

Engelli bireylerimize olan duyarlılığın artması ile beraber bir çok özel sermayeli banka engellilere kredi vermektedir. Gerekli şartları taşıyan engelli vatandaşlarımız Türkiye’de yer alan bankaların hemen hemen hepsinden kredi çekebilmektedir. Eğer engel durumunuzdan dolayı devletten maaş alıyorsanız kredi taleplerini daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Engellilere kredi veren bankalar;

  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Akbank
  • ING Bank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Şekerbank
  • Garanti Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • HSBC

gibi bir çok bankadan engelli de olsanız kredi başvurularınızı kolayca yapabilirsiniz.

Engelli Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Kredi konusunda normal vatandaşlar için hangi şartlar talep ediliyorsa, engelli vatandaşlarımız için de benzer şartlar bankalar tarafından istenmektedir. Ayrıca KOSGEB kredisi almak için kredi notunun düzgün olması gerekir.  Almak istediğiniz kredi engellilere özel bir kredi ise rapor getirmeyi unutmayınız.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.