Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Bir çok kişisel veya kurumsal instagram hesabı, yeni takipçiler kazanmak veya var olan takipçilerini elinden tutmak için Instagram Çekilişi düzenleyebiliyorlar. Bu çekilişler nasıl yapılıyor veya ne gibi yöntemlerle uygulamak gerekir diye düşünüyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Çekilişi Nedir?

Instagram çekilişi dediğimiz şeyin bildiğimiz çekilişlerden bir farkı yoktur. Katılımcılar arasında yapılan bir çekiliş/kura ile bir veya daha fazla kişiye taahhüt ettiğiniz hediye/para/eşya gibi şeyleri hediye etmektir. Eğer instagram hesabınızı büyütmek amacındaysanız veya var olan takipçilerinizi elde tutmaya çalışıyorsanız bu yöntem doğru uygulandığı taktirde size güzel kazançlar da kazandırabilir.

Instagram Çekilişi Avantajları

Instagram çekilişinin hesabınıza ilk ve en önemli kazancı yeni takipçiler kazanmak olacaktır. Zaten çekiliş düzenleyen bir çok hesabın da asıl amacı budur. Hesabınızın kitlesi büyüdükçe ücretli sponsorluklar ve iş birlikleri için firmalardan teklifler almaya başlayabilirsiniz. Bu hesabınızdaki hedef kitleye göre değişiklik gösterebildiği gibi takipçi sayısına göre de değişir. Bu da doğal olarak size bir kazanç sağlar. Bu kazançla ister hesabınıza yatırım yapmaya devam edersiniz, eğer zaten bir işiniz varsa da bir ek gelir olarak düşünebilirsiniz.

Instagram Çekilişi

İşletmeler için Instagram Çekilişi

Gerek işletmeler gerekse de bireysel hesaplar için çekilişin amacı aynı olduğu gibi avantajları da aynıdır. Çekilişlerin amacı takipçi kitlesini artırmak ve bunu kazanca dönüştürmektir. İşletme hesapları için bu takipçiler potansiyel bir müşteri anlamına gelir. Çekiliş yapacağınız şey bir ürün olabileceği gibi hizmet verdiğiniz sektöre göre geziler, aylık premium üyelikler, seo hizmeti, web tasarım hizmeti, yıllık veya aylık web barındırma hizmeti gibi şeyler de olabilir.

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Amacınız takipçi kazanmak ise yapmanız gerekenler;

  1. Hesabınızda bir post/hikaye paylaşın.
  2. Paylaşım resminin üzerine veya açıklamasına kurallarınızı ve hediyeyi yazınız.
  3. Kuralların basit olmasını sağlayın.
  4. Çekiliş süresini kısa tutmaya çalışın.
  5. Çekiliş postu için tanıtım yapın.
  6. Çekiliş günü geldiğinde yayınladığınız postun bağlantı adresini kopyalayın ve bir çekiliş sitesinde çekilişinizi yapın.
  7. Ve en önemlisi çekilişi adil bir şekilde sonuçlandırın.

Amacınız sayfanızın etkileşimini artırmak veya bir ürün tanıtımı ise bunun için de çekilişler düzenleyebilir, insanlara bu ürün paylaşımı altına yorum yazmalarını isteyebilirsiniz. Daha sonra çekilişi kazanan kişiye ürünü gönderdikten sonra ürün hakkındaki yorumlarını sizinle paylaşmasını olumlu/olumsuz yönlerini aktarmasını isteyebilirsiniz. Bu şekilde ürününüzün pazarda nasıl bir etki yaratacağını, pazarın ihtiyaçlarına uygun olup olmadığını görerek gerekirse üründe inovatif(yenilik) değişikliklere gidebilirsiniz.

Instagram Çekilişi

Instagram Çekiliş Siteleri

Herhangi bir ara motorunda instagram çekiliş yap yazıp arama yaptığınızda çekiliş yapmanızı sağlayan ücretli/ücretsiz bir çok site bulabilirsiniz. Instagram çekilişleri son zamanlarda çok popüler olduğu için siteler artık bu hizmeti belli bir ücret karşılığı yapabiliyor bu yüzden ücretsiz site bulmanız biraz zor olabilir. Şuan için günde 1 çekilişe izin veren site var buraya tıklayarak siteye gidebilirsiniz.

İnstagram postunun linkini nerden bulabilirim diye soracak olursanız. Yukarıdaki resimdeki gibi çekiliş postunu açın, sağ üsteki “…” üç noktaya tıklayın, açılan menüden Bağlantıyı Kopyala tıkladığınızda postun linkini kopyalamış olursunuz. Daha sonra çekiliş sitesinde size sorulan post linki kısmına bu linki yapıştırıp işleme devam edebilirsiniz.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.