Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabı nasıl silinir veya silinebilir mi diye araştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Dünya üzerinde milyonlarda aktif kullanıcısı bulunan Instagram, gün içerisinde neredeyse en çok vakit geçirdiğiniz sosyal medya platformları arasında yer alıyor. İnternette veya telefonda harcanan zamanı biraz olsun azaltmak veya tamamen uzaklaşmak için de hesabınızı dondurmak veya silmek isteyebilirsiniz. Fakat çok kolay bir şekilde oluşturulan hesaplar ne yazıkki çok kolay bir şekilde kapatılamayabiliyor. Bu yüzden bu yazımızda anlatılanlar size yardımcı olacaktır.

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Öncelikle instagram hesabı kapatma işlemi malesef mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Instagram hesabınızı kapatma için tarayıcıdan hesabınıza giriş yapmalı ve https://instagram.com/accounts/remove/request/ linkine tıklamanız lazım. Linke tıkladıktan sonra açılan tarayıcıda oturumunuz açıksa devam edebilirsiniz. Oturumunuz açık değilse oturum açın ve tekrar aynı bağlantıya tıklayın.

Açılan sayfada instagram hesabınızı neden silmek istediğinize dair seçeneklerden size uygun olanı seçtikten sonra aşağıda kırmızı yazıyla yazılmış “Hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra hesabınız kalıcı olarak kapatılır ve profilinizdeki tüm bilgiler, resimler vb. her şey silinir.

Not: Instagram hesap kapatma işleminden sonra sildiğiniz hesaba ait kullanıcı adını siz veya bir başkası asla geri kullanamayacaktır. Eğer hesabınıza ait kullanıcı adını ilerleyen zamanlarda tekrar kullanmak gibi bir planınız varsa hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine hesabınızı geçici olarak kapatmanız yani dondurmanız daha mantıklı olur.

Instagram hesabı nasıl silinir

Instagram Hesabı Dondurma

Instagram hesabınıza bir süre ara vermek bir nefeslenmek istiyorsanız hesabınızı kalıcı olarak kapatmak yerine instagram hesabı dondurma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir ve daha sonra istediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz zaman diğer kişiler sizi Instagram’da göremez. Aynı hafta içerisinde hesabınızı yalnızca bir kez dondurabilirsiniz. Hesabınız dondurulmuş durumdayken profiliniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

Bu işlem için tarayıcı zorunluluğu yoktur mobil uygulama üzerinden profil düzenleme kısmına girip açılan sayfada en altta bulunan “hesabımı geçici olarak kapat” alanına dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.