Kredim Varken Yeni Kredi Çekebilir miyim?

Masrafların artması nedeniyle kredi ödemesi yaparken yeni kredi çekmek isteyen pek çok kişi bulunmaktadır. Ortaya çıkan nakit ihtiyacıyla beraber ikinci kredi nasıl çekilir? Sorusu insanlar tarafından merak edilmektedir. Ödediğiniz bir krediniz bulunuyorsa ve ikinci krediye ihtiyacınız varsa detayları burada bulabilirsiniz. İlk kredinizin borç ödemelerini eksiksiz ve gününde yatırmanız durumunda ikinci bir kredi alabilirsiniz. Fakat gününde kredi borçlarınızı ödemediyseniz o zaman ikinci krediyi çekebilmeniz daha zor hale gelecektir.

Yeni Kredi

Yeni Kredi Nasıl Çekebilirim?

Bankalar müşterilerine kredi verirken ilk olarak kredi notu ve kredi limitlerinin kontrolünü yapmaktadır. Eğer sahip olduğunuz kredi limitiniz ikinci krediyi çekmeye müsait olması durumunda kredi almaya hak kazabilirsiniz. Bununla beraber başka bir bankayla görüşüp borç transfer kredisi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kredi borcunuzdan daha yüksek bir miktara başvuru yaparak ikinci krediyi alabilirsiniz. Bu uygulamanın dezavantajı ise krediyi erken kapama cezası karşınıza çıkabilir.

İkinci Kredi Nasıl Çekilir?

Bankaya ödenecek kredilerle beraber ikinci krediyi çekmeyi düşünen kişiler farklı yöntemlerden de yararlanabilir. Bu yöntemlerden bir tanesi bankaya danışmaktır. Bankalara istediğiniz miktarda kredi alıp alamayacağınızı kontrol ettirmelisiniz. Banka size ikinci krediyi vermeye yanaşmaması durumunda rehin karşılığı kredi alabilirsiniz. Üstünüze kayıtlı taşınmaz ya da araç bulunuyorsa bankaya rehin ettirerek kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Fakat rehin göstermek istediğiniz taşınmazlarınızın üzerine ipotek olmaması gerekir.

İkinci yöntem ise kredinizi rehin karşılığında almaktadır. Borç kapatma kredisi üzerinden farklı bir miktarı diğer bankalar üzerinden alabilirsiniz. Eski krediyi kapatarak yeni krediyi çekme uygulamasına yapılandırma adı verilir. Bankalar üzerinden yapılandırma kredisinden yararlanabilirsiniz.

İkinci krediyi çekebilmek için, aylık net geliriniz son derece önemlidir. Bununla beraber kredi notunuzun yüksek olması artı puan kazandırmaktadır. Ayrıca ikinci kredi başvurusunda aylık geliriniz baz alınarak kredi verilmektedir. Kredi taksit ödemelerinizin toplamı maaşınızın yarısını geçmemesi gerekir. Bu uygulama yasal olarak yapılmaktadır.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.