Metaverse Coinleri Neler 2021

NFT furyasından sonra şimdi de tüm internet alemini içinde barındıracak olan “Metaverse” çılgınlığı kapımıza kadar geldi. Peki metaverse nedir, metaverse coinleri neler, en dikkat çeken ve kaliteli metaverse coin listesi gibi önemli bilgiler bu yazıda olacak. Hemen geçelim.

Metaverse

Metaverse Nedir?

“Metaverse” kelimesi, “meta” (ötesinde anlam) ve “evren” kelimelerinin birleşimiyle meydana gelmiştir. İnternete ulaşımı olan herkes için kurgulanan bir sanal evren dersek asla yanlış olmaz. Sanal gerçeklik teknolojisi ile tam uyumlu halde kurgulanan Metaverse, insanların VR gözlüklerle oluşturulan evren içerisinde alışveriş yapabileceği, buluşup eğlenebileceği, yemek yiyebileceği kısacası günlük hayatta yapabileceklerimiz her şeyin sanal halini kapsıyor.

Metaverse Neden Önemli?

Bundan yıllar önce internet için ilerisi olmayan bir teknoloji denildiği gibi şimdi de Metaverse için aynı şeyler konuşulsa da; bu durum ciddiye alınması gereken bir konu. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un şirket adını “Meta” olarak değiştirmesi ve hatta bu sektör için 10 milyar dolar bütçe ayırdıklarını her yerde okumuş veya duymuşsunuzdur. Ve bu bütçe Facebook için sadece bir başlangıç bütçesi.

Facebook Meta

İşte bu yüzden bizleri internetten daha kapsamlı bir sanal dünya bekliyor. Günümüz gündem haberleri arasında çok fazla dillendirilmese de kripto para sektöründe oldukça fazla adından söz ettiğimiz Metaverse, şuan bir dutluk gibi. Hani bir laf var “eskiden buralar dutluktu” veya “zamanında buradan bir arsamız olsaydı..” diye, işte Metaverse için zamanı gelince iç geçirmemek için bu trene kaçmadan atlamak lazım. Tabii ki yatırım tavsiyesi vermiyorum fakat olayın ciddiyetini kavramak lazım 🙂

Metaverse Coinleri Neler?

Sizler için bizi bekleyen yeni dünyada en çok kazandırabilecek coinlerin listesini çıkarttım. Sizler de kendi araştırmalarınızı yaparak bu coinlere ister yatırım yapabilir isterseniz de saedce takip edebilirsiniz 🙂

AXS, ENJ, ATLAS, STARL, MANA, SAND, GHST, YGG, CUBE, TLM, WILD, OVR gibi coinler en başta göze çarpanlar. Ve aralarında hala fiyatı çok uygun olanlar var bilginize.. Fakat daha fazlasını araştırmak ve bilmek isterseniz TOP30 aşağıdaki gibi.

Metaverse

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.