Muhtar Maaşına Kredi Veren Bankalar

Muhtar Maaşına Kredi Veren Bankalar son zamanlarda çok aranan konular arasında yer alıyor bu yüzden bu konuyu bu yazımızda detaylı ele almak istedim.

Muhtar maaşı her ayın 15’inde düzenli olarak bankalar tarafından ödenmektedir. 2017 yılında değişen kanunla muhtarlar SGK tarafından 4/b kapsamına alınarak sigorta primleri de devlet tarafından ödenmeye başlamıştır. Muhtar maaşının düzenlenmesi ile beraber kredibiliteleri yükselmiştir. Türkiye Muhtarlar Federasyonu tarafından hazırlanmış olan ortak bir dilekçeyle muhtarların mikro kredi imkanlarından yararlanılması istendi. Muhtarların kredi taleplerine, finans sektöründen de olumlu tepkiler geldi. Özellikle muhtarların düzenli şekilde maaş aldıkları bankalar farklı formüllerde kredi kampanyaları sunmaya başladı.

Peki muhtar maaşına kredi veren bankalar hangileridir?

Kredi

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, SGK 4b kapsamında bulunan muhtarlara ihtiyaç kredisi vermektedir. Özellikle emekli olmak için öncelikle SGK prim borcu ödemek isteyen muhtarlar için Ziraat Bankası 60 aya kadar vade ve %1,28 faiz oranlarında kredi sunmaktadır. Dosya masraflarını ise emekliliğe hak kazandıkları zaman ilk emekli maaşından tahsil eden banka, muhtarlar için önemli bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank müşterisi olan muhtarlara %1,30 faiz oranı ve 48 ay vade üzerinden kredi sunuyor. Şubeye gitmeden direkt olarak online bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapabilir, kredi onaylanması durumunda para hesabınıza aynı gün içinde yatırılmaktadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank, muhtarlar için yepyeni bir kampanya başlattı. Kredi notu iyi olan muhtarlara Vakıfbank, gelir belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle kolayca kredi sunabiliyor. 48 aya kadar vade seçenekleri yer alan banka, farklı taksitlerle ödeme seçenekleri sunuyor. Hem internet hem de şubeden başvuru yapabileceğiniz krediler %1,65’den başlayan faiz oranları üzerinden sunuluyor.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.