Shirtum (SHI Coin) Nedir?

Merhaba dostlar, bugün Shirtum (SHI Coin) incelemesiyle karşınızdayım. Son zamanlarda biliyorsunuz taraftar tokenları ve NFT çok popüler. Shirtum projesi de popüler olan bu ikiliyi birleştiren bir NFT projesi.

shirtum

Shirtum (SHI Coin) Nedir?

Shirtum, futbolcuların fanlarıyla buluştuğu, hatıralarını ve hikayelerini anlatarak etkileşimde bulunduğu, ve fanlarının onların spor hayatında biriktirdiği hatıraları dijital bir şekilde toplayabildiği ve inceleyebildiği küresel bir NFT pazarıdır. Platformla anlaşan futbolcular kendilerine özel dijital müzelerinde kariyerleri boyunca elde ettiği başarıları, formalarını ve kendileri için özel hatıralarını fanlarına sergileyebiliyorlar. Oyuncuların fanları her hatıraya özel ve sınırlı üretim tokenleri toplayarak alım satımını gerçekleştirebiliyorlar. Shirtum platformu futbolcular ile milyonlarca hatta milyarlarca fanları arasında direkt bir bağlantı kurmayı hedefliyor.

Platformda Neler var?

Platform, müzeler, market, fan bölgesi ve galeri olarak bölümlere ayrılmış. Müzeler bölümünde ünlü sporcuların özel müzelerine giren kullanıcılar sporcuların özel günlerde, önemli günlerde giydiği tişörtlerin sergilendiği bir alana giriyor ve her tişörtün, o sporcu tarafından anlatılan hikayesine erişebiliyor. Fan bölgesinde kullanıcılar hayranı oldukları sporcunun platformda sergilediği özel tişörtlerinin anlamlarının ve hikayelerinin o sporcu tarafından anlatıldığı video kayıtlarına erişebiliyor. Galeri kısmı ise kullanıcıların kendilerine özel kısım oluyor.

Bu kısımda kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri görebiliyor, koleksiyonlara dönüştürebiliyorlar ve satışa sunabiliyorlar. Platformun oyuncular kısmında NFT ürünleri satılıyor ve insanlar bu bölümde satılan ürünler ve oyuncular hakkında eşsiz hikayelere tanıklık ederken bu ürünleri satın alabiliyor.

Platform gelirini, satılan sporcu NFT ürünlerinin gelirinin %30’undan elde derken, ürünleri satılan sporcular da satış gelirlerinin %70’lerini alarak kendi gelirlerini elde ediyorlar. Ayrıca platform kullanıcıları arasında yapılan işlemlerden elde edilen gelirler de platform tarafından sporcular ile paylaşılıyor.

shirtum

Platform Nasıl Çalışıyor?

NFT ürünler almak isteyen kullanıcılar cüzdanlarına BNB, Euro veya SHI Coin yükleyerek NFT’leri satın alabilirler. SHI Coin satın alarak cüzdanlarına yükleyen kullanıcılar için de platformda özel fırsatlar bulunuyor. Bütün bu anlattığımız işlemler platformun Android ve IOS destekli mobil uygulamasında kullanılabiliyor. Platformun mobil uygulaması da çok yakında beta sürümüyle denemeye sunulacak ve önümüzdeki ay içerisinde son versiyonu yayınlanacak.

Ayrıca platform Chainlink’in whitelis’tlerde yapılan kullanıcı seçimlerinin adil ve güvenli bir şekilde olmasını ve platforma katılan kullanıcıların elde ettiği NFT’leri tarafsız bir şekilde belirlemeye yarayan VRF sistemini Binance Smart Chain ağına entegre ediyor. Aynı zamanda internet uygulaması da 2021’in bulunduğumuz çeyreği içerisinde yayınlanacak.

Platformun ilk 11 sporcusunun ilk NFT ürünleri de bu uygulamalarla birlikte sunulacak. Yılın 4. çeyreğinde ikinci 11 oyunculuk grup ve NFT ürünlerinin platforma entegrasyonu, oyun sistemi, akıllı televizyonlar için platform uygulaması ve yeni spor türlerinin de platforma eklenme işleminin gerçekleşeceği belirtiliyor.

 

Platform çeşitli şirketler tarafından audit için akıllı kontratlar üzerinde denetimler gerçekleştirileceğini de belirtiyor. Platformun kurucu sporcuları arasında Ivan Rakitic, Papu Gomez ve 7 diğer oyuncu daha bulunuyor. Çok daha fazla oyuncunun platformda bulunacağı da belirtiliyor. Maksimum arzı 1 milyar olan SHI Coin‘in toplam arzı 750 milyon ve şu an dolaşımda 56.5 milyon token bulunuyor. Maksimum arzın 250 milyonu platform tarafından yakılmış. Özel satışları ve topluluk satışı henüz geçtiğimiz ay ve bu ayın başında gerçekleşmiş, yakın gelecekte borsalarda listelenmeyi hedefleyen SHI Coin‘e şu an pancakeswaptan erişmek mümkün.

Sporun içinden insanlar tarafından desteklenerek başlayan ve Barcelona’da kurulan proje birçok ünlü futbolcuyu ve farklı spor türlerini bünyesine kattığında 32 milyar dolarlık dijital varlık pazarında çok önemli bir yer edinebilir.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.