Smaugs NFT (SMG Coin) İncelemesi

Merhaba dostlar, bu yazımda bir Türk projesi olan Smaugs NFT yani SMG Coin inceleyeceğiz. Smaugs NFT, Binance Smart Chain(BSC) ağı üzerine inşa edilmiş bir NFT market platformudur.

SMG Coin

SMG Coin Nedir?

SMG Coin, Binance Smart Chain(BSC) ağı üzerine inşaa edilmiş Smaugs NFT projesinin tokenıdır. Platform üzerinde NFT alım satım işlemlerinde lazım olacak tokendır. Aynı zamanda projenin yakın zamanda çıkaracağı savaş oyunu içerisinde de kullanılabilir bir token olacak.

Smaugs NFT Platformu Nedir?

Kullanıcılarının verilerini blok zincirler üzerinde depolayan bir DeFi ve NFT platformudur. Platformun oluşturduğu market bütün internet kullanıcılarının dijital dünyada ticaretini yapmak istediği tüm dijital varlıkların alım ve satımının yapılmasına olanak sağlayacak. Kullanıcılar satmak istediği NFT ürünlerini platform sayesinde 1 dakika gibi bir sürede tokenleştirebecek ve daha sonra satışa sunabilecek.

Platformun önemli bir diğer özelliği ise platform kullanıcılarına kendi NFT ürünlerini yapay zeka kullanarak üretebileceği uygulamalar geliştiriyor olması. Platform, Binance Smart Chain(BSC) ağının düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem gerçekleştirme özelliğini iyi değerlendiriyor.  Proje ekibinin tasarladığı sisteme göre kullanıcılar kendi tokenlerini oluşturmak, ürün satmak gibi gerçekleştirdiği tüm aktivitelerde Smaugs Token (SMG Coin) kazanacaklar.

Smaugs NFT

Market sistemine reklamcılığı da dahil eden Smaugs NFT, tercih eden kullanıcıların satışını yaptığı ürünü pazarda belirli periyotlarla öne çıkarabileceği bir reklam sistemi ve görüntülenme sayısı fazla oldukça ürünü daha çok öne çıkartan bir sistemi pazara entegre ediyor. Ayrıca ücretli olan bu reklam sistemini herkesin adil bir şekilde reklam haklarına ulaşmasını desteklemek amacıyla platform her gün 10 kişiye ücretsiz reklam hakkı vermeyi planlıyor.

Platformun reklam hizmetlerini kullanan kullanıcılar da ödül olarak SMG Coin kazanabilecekler. Platformun NFT marketine cüzdanlarımızı bağlayıp erişebiliyoruz ve halihazırda satışta bulunan birçok ürünü inceleyerek platform tarafından desteklenen kripto varlık türleriyle ticaretini gerçekleştirebiliyoruz.

Staking ve Farming

Platform Stake ve Farming gibi hizmetlerini Tosdis Finance ile işbirliği gerçekleştirerek kullanıcılarına sunuyor. Platform kullanıcıları kendi havuzlarını oluşturabiliyor veya halihazırda platformun sunduğu havuzlara varlıklarını yatırarak pasif gelir elde edebiliyorlar.

Platformun yol haritasını incelediğimizde platform; kullanıcılarının dahil olduğu merkeziyetsiz yönetim şekli, yapayzeka destekli sanat oluşturucu aplikasyonlar geliştirilmesi, NFT stake sisteminin platforma entegrasyonu, NFT marketi için yeni partnerlikler gerçekleştirmek ve uygulamaları ve ödeme sistemlerini daha fazla geliştirmek bulunuyor.

SMG Coin 90 milyon toplam arza sahip ve bu 90 milyon tokenin 10 milyonu 6 ay kitli kalmak üzere yönetime, bir diğer 10 milyon tokeni 2 yıl kitli kalmak üzere takıma ve 15 milyonu 3 ay kitli kalmak üzere geliştirmeler için ayrılırken ön satış ve halka arzlar için toplam 30 milyon token ayrılmış. Marketing için ayrılan 10 milyon token ise 1 yıl kilitli tutuluyor.

Smaugs NFT Partners

Veri ve blok zinciri güvenliği konusunda en güvenli görülen Certik kurumundan %93’lük onayını da alan Smaugs NFT platformu, NFT dünyasında eksik bulunan NFT oluşturma teşviğini ve yield farming ve stake hizmetlerini DeFi entegrasyonu ile NFT ekosistemine kazandırmayı ve NFT ile DeFi’yi bir arada çalıştırarak kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Ayrıca platformun bu ay içerisinde bir multiplayer NFT ve blockchain teknolojisinden yararlanarak geliştirilen bir savaş oyunu olan Smaugs Battle oyunu çıkacak. Oyun hakkında çok fazla bir bilgi verilmemiş olmasa da platformun telegram kanalında verilen bilgilere göre, oyun içerisinde SMG Coin kazanma ve kaybetme gibi şeyler olacak.

Haberleri takip etmek ve iletişimde bulunmak için projenin sitesi smaugs.com adresini takip edebilir ve telegram’dan gerek yatırımcılar gerekse de yöneticilerle iletişime geçebilirsiniz: https://t.me/smaugscommunity

Kaynak: https://twitter.com/CryptObjektiff

BENZER KONULAR

1 Yorum

  1. engin dedi ki:

    İlk 10daki bir borsada listeleme gelecek dendi o da Gate.io çıktı, zaten belliydi böyle tokenların ilk adresi gate.io oluyor. Oyununa da çakma diyorlar, bakalım bu kadar kötü haberden sonra toparlayabilecekler mi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.