Theta Coin İncelemesi

Kripto para piyasalarında adından çok söz ettiren ve ileride de ciddi potansiyel barındıran THETA Coin hakkında bilgi vereceğim.

Theta Coin Nedir?

Theta platformu tüm dünyada trend olan video yayıncılık sektörünün birden fazla sorunun çözmek için kurulmuştur. Theta Labs, merkeziyetsiz bir video yayın platformu oluşturmuş ve bu projesi merkeziyetsiz uygulamalar(dApp) arasında ilk video yayın uygulaması olarak biliniyor.

Theta Coin

Theta Arkasındaki Proje Nedir?

Theta blockchain ağı Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerine de değinerek bu konuya düşük işlem ücretleriyle çözüm üretiyor. Birçok içerik üreticisi için açık kaynak ve merkeziyetsiz bir video yayın platformu olan Theta, 12 milyar dolar piyasa değerine sahip ve maksimum arzının %100’ü dolaşımda bulunuyor. Ayrıca Theta, blockchain ağı kullanıcılarına ağ üzerinde kendi dApp’lerini geliştirme imkanını da sunuyor.

Platform PoS tabanlı bir blockchain ekosistemi üzerinde olduğu için diğer PoS tabanlı ağlar gibi platformun yönetiminde Theta token sahipleri de söz sahibi olabiliyor. Bu sayede ağın güvenliği kullanıcıların kendileri tarafından da sağlanıyor.Ayrıca Theta ağı yüksek işlem hacimlerinin güvenliğini sağlayabilmek ayrı bir BFT güvenlik algoritması kullanıyor.

Theta ağı üç konuda video yayın dünyası için öne çıkıyor. İçerik üreticilerinin izleyenleri için daha kaliteli bir platform ve yayın hizmetini sağlıyorlar. İçerik üreticilerinin ürettiği videolardan elde ettiği kazançların artmasını ve video paylaşım platformlarının daha düşük maliyetle altyapı oluşturmasını sağlıyor.

Platformun Theta coin haricinde TFUEL adında Theta blockchain ekosistemine güç veren ve ağdaki akıllı sözleşmeler arası bağlantı kuran bir token’a daha sahip. Ağ üzerindeki görevleri tamamlayan, görüntülenme alan veya içerik paylaşan kullanıcılar ödüllerini TFUEL olarak alıyorlar.

Platformun Theta.tv adlı sitesi merkeziyetsiz açık kaynak video platformunun resmi sitesi bulunuyor. Yayıncılar burada yayınlarını, ürettiği içerikleri yayınlayabiliyorlar ayrıca ağın yatırımcısı insanlar da platformun bu konuda nasıl çalıştığını görme imkanına sahip olabiliyorlar. Ayrıca platformun bu uygulaması platformun Samsung’la yaptığı işbirliği doğrultusunda tüm yeni Samsung Galayx S20 telefonlarına önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Theta Coin Haberleri

Theta için önümüzdeki süreçte hayata geçecek birçok haber bulunuyor. Theta’nın TFUEL stakeleme özelliği aktif edilecek ve token yakımları yapacağı Mainnet 3.0 güncellemesi önümüzdeki Haziran ayında yayınlanacak. LINE Blockchain ağının merkeziyetsiz uygulaması da Theta platformu üzerine entegre edilecek.

Platform geliştirilmiş ve genişletilmiş kodlama olanaklarını da güncellemeyle altyapısına ekleyecek. Donanım cüzdanları olarak bilinen Trezor ve Ledger için de bir uygulama çıkaracak olan Theta, yapay zeka, makinelerin öğrenimi gibi büyük işlere çözüm olan teknolojileri de sistemine dahil etmek için çalışmalara başlayacak. Ayrıca platform tamamen merkeziyetsiz bir yayın uygulaması ve beta bir depolama sistemi yayınlamayı da 2021’in ilerleyen dönemleri için planlıyor.

Video yayın dünyası çağımız için vazgeçilmezlerden biri olduğu bu dönemde, Theta bu alanda çok fazla ilerleme kaydetmiş görünüyor. Aktif ekibiyle ve sürekli devam eden çalışmaları ve işbirlikleriyle Theta birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam edecek gibi görünüyor.

Theta Coin Ortaklıkları

Theta Coin

Kaynak: https://twitter.com/CryptObjektiff

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.