Trader Kopyalama Özelliği Olan Kripto Para Borsası

Bir çok yatırımcının yeni durağı olan kripto para borsasında Trader Kopyalama özelliğini olduğunu biliyor muydunuz? Eğer kripto paralara yatırıma yeni başlayıp, teknik ve temel analiz bilen biri değilseniz “yok mu bunun bir botu” diyebilirsiniz. Piyasada özel üretim alım satım programları var fakat benim  bahsedeceğim şey program veya bot değil gerçek traderlar olacak. Bu özellik ile uyurken ve bilgisayar başında olmadan para kazanabileceksiniz. Kripto para kategorimizin ilk konularında sizlere bir Ücretsiz Trade Botu tanıtmıştım, bu yazımda da yine benzer özelliklere sahip bir borsa hakkında bilgi vereceğim.

Trader Kopyalama (Copy Trade) Nedir?

Trader kopyalama, bu özelliğe sahip borsalarda kopyaladığınız trader ile aynı işlemleri açıp kapatma işlemine denilmektedir. Yani kopyaladığınız trader ne işlem açarsa sizin hesabınızdan da aynı işlemler otomatik açılıp kapanmaktadır.

Trader Kopyalama Nasıl Yapılır?

Trader kopyalama özelliği olan borsalardan biri de Bingbon.com’dur. (Üye olmak için tıklayınız) Siteye üye olduktan sonra hesabınıza para aktarmanız gerekiyor. Bu borsaya ister e-posta isterseniz de GSM numaranızla kayıt olabiliyorsunuz. Bu borsanın bir güzel yanı ise Sadece trader kopyalama özelliğini kullanacaksanız kimlik doğrulama zorunluluğu bulunmuyor. Sadece hesabınıza BTC, ETH, XRP, USD veya USDT yatırarak işlemlere hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Bingbon Para Yatırma İşlemi

Hemen nasıl yapıldığına geçelim. Üyeliğinizle giriş yaptıktan sonra “Varlıklar” menüsü altındaki “Yatır” kısmını açın. Aşağıdaki resimdeki sayfa açılır. Oradan yatıracağınız kripto para cinsini ve gönderim yapacağınız ağı seçtikten sonra karekod işareti altındaki hesaba gönderim yapabilirsiniz. Yatırma işlemini bakiyenizin bulunduğu diğer borsalardan yapabilirsiniz.

bingbon-para-yatirma

Bu borsada Fon Hesabı ve Sözleşme Hesabı olarak iki farklı hesap türü var. Hesabınıza yatırma işlemi yaparken “Coin” yazan yerin altındaki “Yatır” kısmından bakiyenin yükleneceği hesabı seçebilirsiniz. Trader Kopyalama özelliğini kullanabilmeniz için sözleşme hesabınızda bakiye bulunması gerekir.

Bingbon Para Trader Kopyalama

bingbon-copy-trader

Yukarıdaki resimde göreceğiniz gibi üst menüde “Copy Trader” tıklayın.

bingbon-copy-trader2

Yukarıdaki gibi sayfa açılır. İster ilk sayfadaki traderları seçebilir, aradığınız bir trader varsa sağ üst köşedeki arama kısmına ismini yazarak aratabilirsiniz. Daha sonra kopyalamak istediğiniz traderın profilindeki “Takip Et” butonuna tıklayın. Tıkladığınızda traderın son yaptığı işlemler, kar ve zararları görebilirsiniz.

Yeni açılan sayfada sağ üstteki “Takip Et” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki sayfa açılır.

trader-kopyalama-ayarlari

İşlem Başına Maks. Marjin
Bu sayfada hesabınıza yatırdığınız bakiyenin cinsini “Coin” yazan yerden seçin. Hesabınıza USDT yatırdıysanız USDT seçmeniz lazım. İşlem başı maks. marjin yazan yere, traderın açacağı her işlemde kullanacağı bakiye miktarını yazacaksınız. Yani miktar olarak 20 yazdığınızda trader BTC’ye işlem açtığında sizde de aynı işlemi 20 USDT veya daha az bir miktar ile işlem açacaktır. Açılan işlemler oraya yazdığınız miktardan her zaman daha az olacağını unutmayın, sistem girilen miktarın hepsini direkt olarak kullanmıyor.

Günlük Copy Trader Miktarı
Traderın bir gün içerisinde en fazla kaç adet işlem açmasına izin vereceğiniz ayardır. Bu sayı en yüksek değerde kalabilir sorun olmaz zaten bakiyeniz yettiği kadar işlem açabilecektir.

Gelişmiş Ayarlar
Bir sonraki gelişmiş ayarlar kısmında ise kar zarar durdurma limitleri vb. ayarlar var. Bunları isterseniz doldurabilirsiniz ama bunlara limit getirmeniz traderların işlem stratejilerine uymayabilir. Siz oraya %10 zararda işlemi kapat dersiniz işlemden çıkar ama trader belki %15 aşağı düşme payını hesaplamış olabilir ve işlemi kapatmıyordur. Bu durumda trader kara geçeceğini düşünerek beklerken siz işleminiz zararına kapatmış olabilirsiniz.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra sayfanın altındaki “Şimdi Kopyala” butonuna basarak kopyalama işlemini tamamlayabilirsiniz. Artık bu işlemden sonra kopyaladığınız trader ne zaman işlem açarsa sizinde hesabınızda otomatik olarak aynı işlem açılacaktır.

Önemli Not: Trader kopyalama özelliğin her zaman kar olacak diye bir kural yoktur. Trader kar ederse kar, zarar ederse zarar olarak hesabınıza yansıyacağını unutmayınız. Bu yüzden trader seçimini doğru yapmanız gerekir. Bir trader 10 gün boyunca kar edip bir kaç gün zarar ediyorsa bu normaldir o traderı hemen iptal etmeyin, herkes hata yapabilir 🙂

Borsaya üye olurken davet kodu isterse bana destek olmak isterseniz AXXIL7 kodunu kullanabilirsiniz.

BENZER KONULAR

2 Yorum

  1. Erkan Dilli dedi ki:

    hocam bu mükemmel bir olaymış ya, bilmeyen adam bile kazanıyor yani ben :)))))

  2. Tamer Şen dedi ki:

    50 dolarla deneme yaptım 3 günde 56 dolar olmuş. Arada ufak miktarda zarar eden kopyaladığım traderlar da var zarar eden olmasa daha fazla olabilirdi. Güzel tavsiye teşekkrüler =))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.