Trust Wallet Cüzdan Oluşturma 2021

Trust Wallet Cüzdan Oluşturma ile alakalı internette çok fazla arama yapıldığını gördüm, bu yüzden de bugün sizlere detaylı bilgi vereceğim. “Borsadaki para/coin sizin değildir” bu yüzden eğer kripto paralarınızı uzun süreli tutmak istiyorsanız borsada tutmak yerine daha iyi iki seçenek mevcut. Bunlardan birisi geçtiğimiz günlerde tavsiye ettiğim soğuk cüzdan‘dır. Bir diğeri ise bugün anlatacağım Trust Wallet olacak.

Cüzdan Oluşturma

Trust Wallet Cüzdan Oluşturma

Trust Wallet Nedir?

Trust Wallet, bir kripto para cüzdanıdır. Soğuk cüzdanların aksine telefon uygulaması olarak kullanılmaktadır ve yakın zamanda Binance tarafından satın alınarak insanların daha da güven duymasına sebep olmuştur.

Trust Wallet Güvenli midir?

Evet güvenlidir. Güvenli olarak tanımlanmasının sebebi hem merkeziyetsiz olması hem de metamask vb. cüzdanlarda olduğu gibi 12 adet size özel kelime kombinasyonu ile giriş yapılmasından dolayıdır. Yani bu kelimeler başkalarının eline geçmediği sürece sizden başka hiç kimse cüzdanınıza ulaşamaz. Uygulama sahibi kim olursa olsun cüzdanınızdaki kripto paralarınızı hiçbir yere oynatamayacağı gibi içerisinde kripto miktarını bile göremez.

Trust Wallet Neden Tercih Etmeliyiz?

  • Uygulama indirmek ve kullanmak ücretsizdir.
  • 40’tan fazla blockchain’i desteklemektedir.
  • Düşük işlem ücretlerine sahiptir.
  • Kullanmak için hiçbir kişisel bilgi (kimlik, resim vb.) istemez.
  • Tezos, Tron, Cosmos, Algorand ve diğer birçok kripto para için staking özelliği vardır.
  • Kredi kartınızla hızlı bir şekilde kripto para alabiliyorsunuz.
  • Kripto paranızı başka bir borsaya göndermeden uygulama içinde BinanceDEX ile alıp satabilir ve takas edebiliyorsunuz.

Trust Wallet Cüzdan Oluşturma

AppStore veya Google Play Store’den uygulamayı indirdikten sonra ayarlar kısmına gelip cüzdan oluştur diyerek size özel cüzdanınızı oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken cüzdan için size verilen 12 kelimeyi ve sıralamasını bir kağıda not etmenizdir. Çünkü dikkat ettiyseniz sizden herhangi bir kullanıcı adı veya şifre istemiyor. Size verilen kelimeleri online ortamda tutmadan fiziksel bir yerde (kağıt, defter gibi) saklamanızı tavsiye ederim.

Kelimelerinizi kaybetmeniz durumunda hiçbir şekilde cüzdanınıza ulaşamayacağınızı unutmayın. Bu bilgiler kimsede olmayacağı için size tekrar kelimelerinizi verebilecek birileri yoktur. Bu yüzden kelimelerinizi bir kaç kağıda yazarak farklı yerlerde mutlaka yedekleriniz olsun.

Konuyla alakalı sizler için birde aşağıdaki videoyu buldum, benim yazdıklarımı daha iyi anlayabilmeniz için videoyu da izleyebilirsiniz.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.