Ubeswap (UBE Coin) Nasıl Alınır?

Yakın zaman içerisinde CELO ve Ubeswap isimlerini çok duymuş veya duyacak olabilirsiniz bu yüzden şimdiden CELO coin ve UBE coin nasıl alınır ile alakalı bilgileri vermek istiyorum.

UBESWAP Nedir?

Ubeswap

Ubeswap, Celo blok zincirinde çalışan mobil uyumlu bir Uniswap çatalıdır. Yani, CELO coin ile işlem ücretlerini ödeyip işlemler yapabileceğiniz bir swap borsasıdır. ERC-20 ağında kurulan bir sistem fakat Solana tarafından da destekleniyor. Pancakeswap kullanalar veya araştıranlar bilirler, sistem aynı oradaki gibi işliyor. Pancakeswap’ta BSC ağında işlem ücretleri BNB ile ödeniyordu ve CAKE-BNB vb. havuzlardan CAKE kazanılabiliyordu ve hala da kazanılabiliyor. UBESWAP borsasında işlem ücretleri CELO ile ödenecek ve UBE-CELO vb. havuzlardan UBE kazanılacak.

Burada önemli bir nokta var, diğer tüm swap borsalarında havuzlardan kazanılan tokenlar belli bir süre (en az 1 yıl) kilitleniyordu. Fakat UBESWAP borsasında havuzlardan kazanılan UBE token kilitlemesi olmayacak. Yani kazandığınız an ister saklayabilcek isterseniz de satış yapabileceksiniz.

CELO Coin Nedir?

Celo (CELO), işlem ücretleri, yönetim katılımı ve ilgili faaliyetler için kullanılan bir proof-of-stake (PoS) token’ıdır. CELO coin, hali hazırda en popüler kripto para borsalarında işlem gören bir coindir. Binance, Coinbase, KuCoin ve bir çok büyük borsada işlem görmektedir. Var olan binlerce coin bu borsalara girmek için çabalarken CELO coin’in fiyatı bu seviyelerdeyken bu borsalarda listelenmiş olması şuan fiyat olarak hala düşük kaldığı söylenebilir.

UBESWAP duyulur duyulmaz ana coini olan CELO coin de fiyat olarak aldı başını gitti. Duyulan haberi satın alanlar fiyatı bu şekilde pumplamış olacak ki 11 dolara kadar fiyatlanan CELO coin, bu yazıyı yazarken 6 dolar seviyelerine çekildi. Fiyatlanmasına bazı yüksek takipcili fenomen hesaplarının coin adını twitlerinde paylaşması da etkili olmuş olabilir. Sisteme yeni girecekler için şuan güzel fiyatlarda diyebiliriz bu yüzden yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bir miktar yatırım denenebilir.

Biraz araştırma yaparak CELO’nun çok güzel işbirliklerine (Aave, Curve, PoolTogether ve Sushi, DeFi for the People İşbirliği Projesi vb.) imza attığını da görebilirsiniz.

Ubeswap Nasıl Alınır

Ubeswap Nasıl Kullanılır?

https://app.ubeswap.org adresine girip Valora Wallet veya MetaMask cüzdanınızı bağladıktan sonra, cüzdanınızdaki CELO bakiyeniz ile işlem yapabilirsiniz. CELO bakiyeniz yoksa Binance, Coinbase gibi borsalardan CELO satın alarak cüzdan adresinize gönderebilirsiniz. Daha sonra swap bölümünden üstten CELO alttan UBE seçerek CELO coinlerinizi UBE ile takas edebilirsiniz. Böylelikle CELO coinlerinizle UBE satın almış olursunuz.

Daha sonra UBE’lerinizi satmak için tam tersi işlem yaparak yani, üstten UBE seçip alttan CELO seçerek takas yapabilir ve CELO’larınızı kullandığınız bir borsa adresine göndererek çekebilirsiniz.

Bu konuda detaylı video hazırlayan bir youtube kanalının videosunu paylaşacağım, umarım hem size hem de kanala faydalı olur 🙂

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.