WordPress Yeni Yazı Ekleme Sorunu 2021

5 Şubat 2021 tarihinden sonra bir çok wordpress sitede yeni yazı ekleme sorunu meydana geldi. Yazı yayınlamak isteyen wordpress kullanıcıları ya hata mesajı ile karşılaşıyordu ya da 403 sayfasına yönleniyordu. Bu durum ilk başlarda hosting kaynaklı gibi düşünülse de kısa süre sonra bir editör hatası olduğu anlaşıldı.

Yeni Yazı Ekleme Sorunu

Sitesinde wordpress alt yapısını kullanan bir çok kişide yaşanan bu durum kısa sürede bir çok sitede meydana geldi. Kimi sitede kısa metinlerde sorun olmasa da uzun metinlerin yayınlanması sıkıntısı varken bazı sitelerde ise sadece resim yüklenemiyordu. Sorunlar benzerlik göstermesine rağmen çözümleri farklı olacak.

Çözümü

Yeni Yazı Ekleme Sorunu

1.Yöntem

Öncelikle çoğu sitede sorun kullanıcı profilindeki “Yazarken görsel metin editörünü kullanma” seçeneğinin aktif olmasından kaynaklı. Bu işaret kaldırıldığında bir çok site için çözüm olmaktadır. Bu olmazsa 2. yöntemi deneyebilirsiniz.

2. Yöntem

Diğer bir seçenek ise wordpress’in güncel yazı editöründen kaynaklıydı. Bu editör ilk çıktığı sıralarda da bu tür hatalar vermişti ama daha sonra hemen bir başka wordpress güncellemesi ile sorun çözülmüştü. Yeni editörü kullanıpta yazı yayınlayamayan wordpress kullanıcıları ise “Klasik Düzenleyici” diğer adıyla “Klasit Editor” eklentisini kurarak çözüm bulabilirler. Bu da olmazsa 3. yöntemi deneyebilirsiniz.

3.Yöntem

Eğer yukarıdaki 2 yöntemle sorununuz çözülmediyse https://tr.wordpress.org/download/ adresinden en güncel sürümü indirip wp-config.php, .htaccess dosyaları ve wp-content klasörü hariç diğer tüm dosya ve klasörleri yenilemeyi deneyiniz.

BENZER KONULAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.